pilip_pilipich (pilip_pilipich) wrote,
pilip_pilipich
pilip_pilipich

Молдова-2015. Бендерська фортеця і не тільки, або галопом по Придністров'ю.

Оригинал взят у yarkom в Молдова-2015. Бендерська фортеця і не тільки, або галопом по Придністров'ю.
Своє повернення із сонячної Молдови я запланував через Придністров'я. Таким чином вирішив вбити кількох зайців. По перше, я хотів побувати в Бендерській фортеці. По друге так можна було трошки зекономити на проїзді (для порівняння, квиток на поїзд Кишинів-Одеса коштував 180 лей (220 грн), а квиток до Тирасполя на той самий поїзд - смішних 13 лей). І по третє, просто було цікаво побувати в цій невизнаній державі, на разі першій у моєму списку.
Поїзд, до речі йшов майже порожній. В одному вагоні зі мною їхало всього двоє пасажирів і двоє провідників. Вийшовши на станції в Бендерах, першим ділом пішов шукати прикордонників, щоб отримати міграційну картку. Без неї, при виїзді можна мати проблеми. І до речі, час перебування без реєстрації в Придністров'ї - не більше 10 годин. Картку мені виписали за 5 хвилин, все було дуже коректно і ввічливо. Прикордонник навіть, дізнавшись, що я планую відвідати фортецю, підкинув мене на своїй машині.
Потім я правда витратив трохи часу, намагаючись з'ясувати, з якого боку в ту фортецю заходити. Справа в тому що фортеця обіймає досить велику територію, десь кілометр на кілометр. Частину її займає військова частина, а для вільного доступу відкрита лише цитадель. Через військову частину, як вияснилось, не пускають, і йти треба обхідними шляхами. Нарешті вияснивши, куди іти, я раптом згадав, що в мене немає місцевих грошей. Прийшлось шукати кантор, щоб купити трохи придністровських рублів. Одним словом, поки я накінець потрапив туди куди хотів, пройшло трохи часу.

1.


2.


3. Цитадель знаходиться в не найгіршому стані, тим більше якщо взяти до уваги, що ще пару років назад вона належала військовим. Принаймні видно, що проводяться якісь реставраційно-ремонтні роботи. Якість цих робіт, це вже інше питання.


4. Туристів тут негусто. За тих півтори години, що я провів у фортеці, крім мене там не було нікого. Якщо не рахувати скучаючого міліціонера, що слідкував за порядком.


5.


6.


7. Панорама з головної вежі.


8. Можна ходити по мурах, заходити у всі вежі.


9.


10. На задньому плані - храм Олександра Невського.


11. У фортеці є музей, але він відкривався пізніше, так що я в нього не потрапив. Не думаю, що я багато втратив.


12. На задньому плані видно Дністер.


13.


14. Церква Олександра Невського. Вона вже на території військової частини, але зі сторони цитаделі до неї можна зайти без проблем.


15. Церква Олександра Невського.


16. Церква Олександра Невського.


17. Церква Олександра Невського.


18. Бастіони фортеці. На задньому плані - залізничний міст через Дністер. Кажуть, як їхати поїздом, то звідти відкривається найкращий вигляд на фортецю. Але я далі поїхав маршруткою, так що його не побачив.


19. Тирасполь. На жаль, на оглядини столиці невизнаної країни в мене часу вже не було. Все, що я собі міг дозволити, це забігти на кілька хвилин до Катедрального Собору.


20. Катедральний Собор Різдва Христового.


21. Катедральний Собор Різдва Христового.


22. Катедральний Собор Різдва Христового.


23. Десять хвилин прогулянки по центру Тирасполя, і все, побіг шукати, звідки ходять маршрутки до кордону, щоб встигнути добратись до Одеси, на поїзд.


24. А це, щоб не розслаблялись. Це все таки Придністров'я.
Tags: Молдова
Subscribe

promo pilip_pilipich october 8, 2013 15:11
Buy for 100 tokens
Оригинал взят у pilip_pilipich в Ознакомительный пост. Уважаемые пользователи Живого Журнала! Рад Вас приветствовать в сообществе Взаимного размещения (перепоста) постов в журналах друг друга. Это специально создано для того, чтобы Вы могли обмениваться статьями с другими…
Comments for this post were disabled by the author